Kundas tegutsev Ranna-Viru rahvateater osales 3.-5. mail 2013 Lätis Liepajas toimunud rahvusvahelisel harrastusteatrite festivalil "Te un nekur citur" ning tõi koju ühe kolmest peapreemiast.

Pantelei Karmanovi sententsid Ranna-Viru rahvateateri esituses | www.kundalinnaklubi.ee

Kundakad tõid publiku ette Ivan Võrõpajevi novelli "Pantelei Karmanovi sententsid", mille on tõlkinud ja lavale seadnud Tiit Alte. Pantelei Karmanovi osas astusid üles Kaido Veski (fotol vasakul) ja Uno Trumm (fotol paremal). Osa täitmise eest anti Kaido Veskile vaatajaküsitluse põhjal publiku lemmiku tänukiri.

Liepaja harrastusteatrite festival toimub kahe aasta tagant ning seekordne oli järjekorras viies. Üritus paistis silma oma korraldusliku sujuvuse ning väga kõrge professionaalse taseme poolest. Sel korral osales festivalil kaheksa teatritruppi üle terve Baltikumi.

Tiit Alte sõnul olid kõik nähtud lavalood ääretult huvitavad ning ühtegi nõrka etendust ei olnud. "Suurepärane näide sellest, et harrastajate tegevus küündib mitmel puhul
proffidega samale tasemele ning oma mänglusti poolest kipub neid isegi ületama," sõnas ta.

Lisaks etendusi täis päevadele toimus teise päeva hommikul näitlejatele improvisatsiooni meistriklass ning kundakatele korraldati kohaliku metallurgiakombinaadi trupi liikme Erika Vecvagare poolt ka ekskursioon Liepaja ajaloolistes sõjaväerajatistes.

Kirjutas Kaido Veski (Kohaliku info keskus)
Pilti tegi Ziedonis Safronovs