Eesti uudised

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
  1. Martin Helme soolo euroala rahandusministrite kohtumisel on toonud valitsuse suhteprobleemid Euroopa tasandile ja pannud need esimest korda põrkuma sisuliste teemadega. Kui senised erimeelsused on olnud pigem sümboolsed, siis EKRE ministri kokkulepitule vastupidiselt toimimine Euroopa Liidu kohtumisel on Jüri Ratasele ja ka Isamaale juba tõsine väljakutse.
  2. Tapal renoveerimisjärgus olevale kultuurikojale kavatsetakse osta uus sisustus, vastava hanke kuulutab kohalik omavalitsus välja lähiajal.
  3. Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi ning makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse kohaselt on kõik pangad kohustatud andma litsentseeritud kolmandatele isikutele juurdepääsu kliendi konto andmetele ja võimaldama teha kontodelt makseid, kui klient on selleks andnud nõusoleku. Alates 14. juunist pakub SEB tehnilist lahendust, mis seda võimaldab.
  4. Suure autopargi omanik Oleg Gross leiab, et mida rohkem on masinaid, seda vähem kasulik on neid vabatahtlikult kindlustada. Põllumees Marek Kõbu lähtub talupojatarkusest: kalli kombaini kaskokindlustus on vajalik, traktorite, eriti vanematele puhul pole aga mõtet seda kulutust teha.
  5. LHV Pank, Luminor Bank, Danske Bank ja Worldline sõlmisid lepingu, millega saab LHV Luminori uueks partneriks ühises sularahaautomaatide võrgus, vahetades välja senise partneri Danske Banki. Ühist võrku hakkab edaspidi teenindama LHV.