Ilmajaam

Ilm Eestis ja maailmas. Põhjalikud ilmaandmed ja -uudised.
  1. Pühapäeval katab Norra merd võimas madalrõhkkondade trio ja selle jõulise surve tõttu Läänemere ümbrusele jätkub tuule tugevnemine. Õhtuks tõusevad lõuna- ja edelatuule puhangud Eesti sisemaal 18, läänepoolsetes maakondades 20, saartel ja rannikul 25 m/s. Läänepoolsematele maakondadele andis ilmateenistus teise taseme hoiatuse.
  2. Skandinaavia rannikult läheneb pühapäeva hommikul uus madalrõhkkond, mis paisutab tuuleiilid Beaufort'i skaala järgi kümnepalliseks.
  3. Ilmateenistuse prognoosi kohaselt ei ole lähipäevadel ilma külmenemist oodata, pühapäeval paisub lõuna- ja edelatuul taas tormiks ning tuuleiilid puhuvad üle 25 m/s.
  4. Ilmateenistuse prognoosi järgi jätkuvad talvekuu kohta väga soojad ilmad ning näiteks uue nädala alguses kerkivad õhusooja maksimumid kaheksa plusskraadini. 
  5. Ilmateenistus andis pühapäeva õhtuks ja esmaspäeva ööseks kogu Eesti kohta tormihoiatuse, sealjuures viiele maakonnale teise taseme hoiatuse, mis tähendab, et ilm läheb ohtlikuks. Öösel kella 1 paiku ulatus Kõrgessaares ja Pärnus tuule kiirus 25 m/s, Lääne-Eesti saartel, Pärnu-, Rapla ja Harjumaal on voolukatkestusi.