Kultuur

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
  1. Liverpooli jalgpalliklubi tunneb huvi Müncheni Bayerni poolkaitsja Thiago Alcantara vastu ning on väidetavalt hispaanlase palkamisele väga lähedal.
  2. Briti televisiooni- ja ringhäälingukontserni BBC uuriv saade «Panorama» sai lindistused, millel valgete ülemvõimu eest seisva USA vihagrupeeringu The Base juhid intervjueerivad noori, kes on huvitatud neonatsismist.
  3. Ahistamissüüdistuste alla langenud rahvusooper Estonia juhi Aivar Mäe esindaja vandeadvokaat Paul Keres saatis Mäe tegevuse kohta Postimehes arvamusloo kirjutanud Jelena Skulskajale nõudekirja, milles heidab viimasele ette valeandmete edastamist ning nõuab nende ümberlükkamist. Skulskaja kinnitab, et kirjutas Mäe kohta ainult tõde ning pole nõus paluma vabandust tema ees ega tagasi võtma oma sõnu. 
  4. Vaimse tervise probleeme kogeb elu jooksul iga teine inimene ning aastas viiendik inimestest vähemalt korra. Pooled häiretest avalduvad enne 15. eluaastat, 75 protsenti enne 24. eluaastat. «Tegemist on valdkonnaga, kus on väga palju võimalik ära teha ennetustööga,» ütles sotsiaalminister Tanel Kiik kolmapäeval vaimse tervise rohelise raamatu esitlusel.
  5. Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) uuringu kohaselt moodustasid illegaalsed sigaretid 2019. aastal 12 kuni 15 protsenti kogu sigarettide siseturumahust, mis on viimase kümne aasta võrdluses madalaim tase.