Kultuur

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
  1. Põllumeestele teeb tuska, et riik ei luba viiruse leviku tõkestamise tõttu kevadiste hooajatööde tegemiseks sisse kolmandate riikide töölisi. E-Piima juhi Jaanus Muraka sõnul pole põllumajandus nalja tegemine. «Mõelge sellele, kui meil praeguses olukorras ei oleks lisaks ka oma toitu.»
  2. Juba kaks aastat on USA presidendi Donald Trumpi administratsioon püüdnud välja juurida Kuuba üht peamist humanitaarprogrammi ehk riigi palgal olevate meditsiinitöötajate üleilmseid missioone, mis levitavad kommunistliku riigi niinimetatud pehmet võimu, kuid toovad riigile sisse ka miljardeid dollareid väärtuslikku välisvaluutat.
  3. Osa Covid-19 patsientidest, kellel oleks intensiivravi korral head võimalused haigusest üle saada, jäävad Rootsi haiglates vajalikest hooldusmeetmetest ilma, vahendab Samhälsnutt. Neile pakutakse selle asemel morfiini ja hapnikku – põhjuseks on intensiivravi voodikohtade puudus.
  4. Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga on jalgpalli noortekoondiste tavapärane töö häiritud ning seetõttu kasutatakse erinevaid meetodeid, kuidas mängijate treeningprotsessi koordineerida ja nende käekäigul silma peal hoida.
  5. Kuna paljud inimesed on eriolukorra ajal läinud maale, siis üle Eesti on kasvanud mobiilse interneti kasutus. Levira soovitab teleprogramme vaadata antenniga üle digilevi võrgu.  Nii saab vähendada andmesidevõrkude koormust ning uudised ja meelelahutus jõuavad vaatajateni tõrgeteta ka kohtades, kus kaabliga internetiühendus puudub.