Kultuur

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
Postimees
  1. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi jagas esmaspäeval tulevase kaitsetööstuse foorumi üksikasju ja rõhutas, et tehakse kõik maailma ühendamiseks eesmärgiga luua Ukrainale ning teistele vabaduse ja õiguste kaitsjatele uus ja võimas arsenal.
  2. Mullu ööl vastu 24. veebruari teatas Venemaa riigipea Vladimir Putin sissetungist Ukrainasse. Pärast seda kui Ukraina lõi tagasi pealetungi Kiievile, on lahingute kese kandunud Donbassi ja Lõuna-Ukrainasse.
  3. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles oma esmaspäeval oma igaõhtuses videosõnumis, et riiki tarnitud ameeriklaste tanke Abrams valmistatakse nüüd ette tugevdamaks Ukraina relvajõudude tegevust Vene okupantide vastu, vahendas uudisteagentuur UNIAN.
  4. Töötukassa reformimine näib kasvõi seetõttu vajalik, et riik töö kaotuse järel kedagi pikalt koju jäämise eest liigselt ei premeeriks, ent muudatustega alustati justkui valest otsast, sest kärpesumma on küll teada, kuid selle sisu veel mitte.
  5. Möödunud nädalal sai 58-aastasest ameeriklasest maailmas teine elus inimene, kellele on siiratud geneetiliselt muundatud seasüda. Kolmapäeval tehtud operatsioon oli edukas – mees hingas pärast siirdamist ise ja süda töötas abivahenditeta.