Kultuur

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
Postimees
  1. Kosovo näitekirjanikku Jeton Nezirajd on Saksa meedias nimetatud Balkani Kafkaks, tegemist on sarnaselt Franz Kafkaga süsteemikriitilise absurdistiga.
  2. Tänavu neljandat korda toimuv Barbar Feast toob neljaks päevaks Viikingite külla kokku metsikuma osa ühiskonnast, barbarid, kui hellitavalt öelda. Nimelt toimub Harjumaal, Viikingite Külas rockifestival, mille peakülaliseks on tänavu Soome folk-metal’i ansambel Korpiklaani, kuid näeb ka värvikamat läbilõiget Eesti raskemuusikaskeenest, kust ei puudu ei punk-, folk- ega ka metal-muusika.
  3. Vivaldi suurvormist Kukerpillideni, ansamblist U: haruldase leedu rahvapilli birbynė’ni, elitaarsemast rahvalikumani ja uuemast vanemani. See ei ole muidugi kogu kirju ampluaa, mida täna Tartus algav festival «Klaaspärlimäng» kuulaja-vaatajani tuua lubab, küll aga mõned näited.
  4. Mercal on oma kindlad põhjused, miks vähemalt üht punamonumenti peita.
  5. Tänavusel, ootamatusi täis Wimbledoni suure slämmi turniiril on selgunud kõik naiste üksikmängu poolfinalistid. Viimasena kindlustas koha nelja parema seas Kasahstani esindaja Jelena Rõbakina (WTA 23.).