Virumaa Teataja

Virumaa Teataja
  1. Sel nädalal algab Rakveres rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal. Neli päeva tihedat programmi toob Rakvere linna tänavatele, teatri- ja spordisaalidesse ning isegi kaubanduskeskusesse, ööklubisse ja angaari esinejad Eestist, üle Euroopa ja kaugemaltki. 6.–9. juulini etendub 13 lavastust, samuti saab osa kunsti­projektidest ja filmiprogrammist.
  2. Paar nädalat tagasi korraldati Rakveres heategevuslik oksjon, kus oli enampakkumisel näitleja Toomas Suumani motovarustus ning Harley-Davidsoni tsikkel.
  3. Täna varahommikul toimus Narvas Gerassimovi tänaval asuvas kortermajas tulekahju. Päästetööde käigus leidsid päästjad hukkunud mehe, edastas päästeameti pressiteenistus. Tulekahju suits levis kõrvalkorteritesse ning neist tuli päästa suitsuvangi jäänud viis täiskasvanut ja kaks last.
  4. Tartu lähistel Langel toimub täna külgkorviga tsiklite MM-etapp. Stardis on ka läänevirulane Gert Gordejev, kes koos lätlasest paarimehe Kaspars Stupelisega oli avasõidus kuues ja teises seitsmes. Võistluse järgselt muudeti ühe konkurendi tulemust ja nõnda sai Gordejev etapilt viienda koha, Varik aga ülikindla võidu.
  5. Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) külastas pühapäeval Rakveres meeste tantsupeo «4 venda» pärastlõunal toimunud etendust. Ta on ühtlasi peaministritest esimene, kes 16 aasta jooksul seda pidu oma kohalolekuga austanud.