Postimees

Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt. Loe lähemalt
Postimees
  1. Tillukese poisina pääses Kurt Wick peaaegu kindlast surmast natside koonduslaagris, leides varjupaiga Shanghais – see, et Hiina linn pakkus Teise maailmasõja ajal turvatunnet tuhandetele holokausti eest põgenevatele juutidele, on senini väheteada fakt.
  2. Jõgeva vallavalitsus ja Palamuse Kultuur kuulutasid välja avaliku konkursi Oskar Lutsu huumoripreemia 2021. aasta kandidaatide leidmiseks. Ettepanekuid saab esitada 19. veebruarini. Konkursi eesmärgiks on ergutada ja avaldada Jõgeva valla rahva poolehoidu ning toetust kirjutavatele humoristidele ning näitlejatele. Preemia antakse igal aastal ühele inimesele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise aasta jooksul rahvast enim naerutanud.
  3. Sel neljapäeval, 28. jaanuaril kell 19 toimub Vanemuise kontserdimajas kontsertettekanne Veljo Tormise kantaat-balletist «Eesti ballaadid». Kontserti dirigeerib Risto Joost.
  4. Kultuuriministeerium jagas Eestis toimuvatele rahvusvahelistele spordisündmustele üle 800 000 euro. Toetust said teiste seas nii suusaliit, ratsasport kui ka võrk- ja jalgpall. Maakondade spordiliitude vahel läks jagamisele ligi 600 000 eurot. 
  5. Rootsis esmaspäeval alanud kohtulik arutelu parvlaeva Estonia hauarahu rikkumisega seoses on lõppenud, teatas teisipäeval Göteborgi alamastme kohus, mis teeb otsuse süüasjas teatavaks 8. veebruaril.